Stwórz stylowe i wygodne wnętrze z nowoczesnymi, klasycznymi i tradycyjnymi fotelami Alilainteriors.pl

Wnętrze salonu powinno być reprezentacyjne, ale jednocześnie wygodne. Każdy inwestor szuka oryginalnych rozwiązań, które sprawią, że pomieszczenie zyska unikalny klimat. Można postawić na styl nowoczesny, klasyczny, ale i eklektyczny. Na pewno sprawdzą się w nim fotele z oferty Alilainteriors.pl. Warto poznać inspiracje.

Jak wybrać odpowiednie fotele do Twojego domu?

Wiele osób zastanawia się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze fotela. Otóż na pewno trzeba dobrać go pod kątem mebli jakie chce się wybrać do wnętrza bądź jakie są już elementem wyposażenia. Na pewno fotel nowoczesny tapicerowany może współgrać z otaczającymi meblami, choć można również dobrać go na zasadzie kontrastu. Fotel może mieć klasyczną albo nowoczesną formę. Są takie, projekty, które stały się niemal kultowe i na pewno nigdy nie wyjdą z mody. Istotne znaczenie ma na pewno rozmiar fotela. Trzeba wziąć pod uwagę jego szerokość wysokość i głębokość, a także to czy jest to mebel do składania siedziska i oparcia czy też na jednym, stałym stelażu. Generalnie niezależnie czy wybierasz fotel tradycyjny, czy nowoczesny, to na pewno dopasujesz go pod względem wymiarów do strefy wypoczynkowej.

Rodzaje foteli – co mamy do wyboru?

Jeżeli chodzi o fotele, to do wyboru jest mnóstwo kształtów i rozmiarów. Jeżeli chcesz wybrać stosunkowo niewielki i łatwy do przenoszenia model, to na pewno sprawdzi się fotel typu butterfly, który oparty jest na lekkim stelażu pokrytym tapicerką. Tworzy kształt skrzydeł motyla, jeśli weźmie się pod uwagę oparcie i siedzisko. Taki skórzany fotel świetnie skomponuje się ze skórzaną kanapą, tworząc aranżację w kolonialnym bądź loftowym stylu. Może pasować zarówno do nowoczesnej stylistyki, jak i tej tradycyjnej bądź eklektycznej. Można go świetnie skomponować ze stolikiem z drewnianym blatem wykonanym z nierównego kawałka drewna, posadowionego na metalowych nóżkach albo drewnianym stolikiem z drewna orzechowego w kształcie misy. Świetnie pasować będzie nawet do aluminiowego stolika w stylu vintage. Fotel brązowy ze skóry to propozycja dla ceniących elegancję i naturalne materiały. Dla zwolenników klasyki w tekstylnym wydaniu dobrym wyborem będą fotele welurowe posadowione na mosiężnych prostych nóżkach. Fotel tradycyjny można dopasować do nowoczesnego szklanego stolika kawowego w salonie, tworząc eklektyczny design. Dla miłośników stylistyki glamour polecamy fotel muszelka pokryty materiałem przypominającym welur z widocznymi pionowymi przeszyciami, przypominającymi wnętrze muszli, który będzie świetnie komponował się z sofą w podobnym stylu. Doskonale będzie się prezentował także w towarzystwie szezlonga. Jeżeli chcesz stworzyć reprezentacyjny, ale i funkcjonalny wystrój, dobrym wyborem mogą być tapicerowane fotele typu sandwich, fotele fluffy posadowione na mosiężnych płozach czy też fotel nawiązujący do art deco z szerokimi, profilowanymi oparciami.

Jakich dodatków można użyć, aby uzupełnić aranżację?

Na pewno fotel jest miejscem relaksu i należy go dopasować pod względem rozmiaru do innych wypoczynków, a także wziąć pod uwagę dostępne miejsce i zachować ergonomię. Istotne znaczenie ma dobranie kolorystyczne fotela do innych wypoczynków oraz rzecz jasna wybór rodzaju fotela, biorąc pod uwagę design i kolor innych mebli. Ważne są także dodatki. Jak stworzyć stylowe i funkcjonalne połączenie foteli z otaczającymi je meblami? Warto dobrać do foteli podnóżki, czyli pufy, które zwiększą ich funkcjonalność i wygodę, a jednocześnie dopełnią aranżację. Obok eleganckiego fotela sprawdzi się też lampa stojąca. W ten sposób można stworzyć funkcjonalny kącik czytelniczy w eleganckim stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =