Schody stalowe nierdzewne zyskują na popularności. Sprawdź!

Schody stalowe nierdzewne to jeden z najchętniej wybieranych stalowych produktów do wyposażenia domu i biura. Klienci dobrze wiedzą, że schody ze stali nierdzewnej są efektowne i po prostu opłacalne. Schody tego typu są wytrzymałe, solidne i antykorozyjne, a poza tym dobrze prezentują się w nowoczesnym domu. Jakie schody stalowe nierdzewne są teraz modne? Jaki typ schodów ze stali nierdzewnej najlepiej wybrać?

Schody stalowe ze stali nierdzewnej w nowoczesnym stylu

Bez wątpienia schody stalowe ze stali nierdzewnej biją rekordy popularności. Wprawdzie jeszcze kilka lat temu częściej widzieliśmy je w magazynach i halach, ale teraz szturmem wchodzą na salony. Dlaczego tak się dzieje? Otóż schody stalowe nierdzewne zyskują dzięki wytrzymałości stali. Poza tym schody stalowe tego typu są antykorozyjne i dobrze sprawdzają się poza budynkiem.

Zamiast szukać tańszych wersji schodów z metalu, lepiej wybrać schody stalowe nierdzewiejące. A jaki typ schodów kupić? Nowe trendy wnętrzarskie czerpią z różnych stylów. Zdecydowanie najsilniejszym motywem jest nowoczesna elegancja. Schody stalowe nierdzewne modernistyczne łączą te dwa elementy.

Jeżeli chcemy zamontować schody stalowe ze stali nierdzewnej w mieszkaniu, dobrze jest wybrać schody spiralne. Są one małe i można je zamontować np. podczas remontu. Wprawdzie nie są one tak wygodne, jak schody jednobiegowe, ale z powodzeniem spełniają swoją rolę. Są też bardzo efektowne. Podobnie schody stalowe nierdzewne kręcone możemy umieścić w dużych pomieszczeniach. W domach jednorodzinnych lepiej sprawdzą się jednak schody stalowe ze stali nierdzewnej biegowe. Są większe, wygodniejsze i ładnie wypełniają przestrzeń. Do schodów w stylu loftowym wybierzmy balustradę szklaną. Balustrada tego typu będzie doskonale uzupełniała nowoczesne schody stalowe. Będzie też ładnie komponowała się ze spokojnym wnętrzem.

Stalowe schody kręcone

Stalowe schody kręcone są niewielkie, dlatego możemy je zamontować nawet w małym pomieszczeniu. Poza tym schody ze stali nierdzewnej spiralne są po prostu bardzo efektowne. Schody tego typu montujemy na słupie nośnym, który jest przytwierdzony do podłogi i sufitu. Mogą też być zamontowane przy samej ścianie. Wówczas nie musimy przy nich instalować podwójnej barierki.

Schody stalowe nierdzewne spiralne to typ schodów dla wymagających. Stalowe schody kręcone są często spotykane w nowoczesnych domach, ale nadal budzą zdziwienie i zachwyt. Z jednej strony nie są wymagające, jeśli chodzi o montaż schodów. Z drugiej strony pasują wszędzie i wszędzie będą dobrze wyglądać. Jeżeli zdecydujemy się na zamontowanie schodów stalowych kręconych pośrodku pomieszczenia, możemy wyposażyć je w wysoką szklaną balustradę. W przypadku schodów przy ścianie wystarczy niska balustrada stalowa po jednej stronie, np. wykonana ze stalowych linek. W tym wydaniu dobrze będzie też wyglądała całoszklana balustrada.

Schody stalowe nierdzewne z balustradą stalową ażurową

Schody stalowe nierdzewne mogą być minimalistyczne, ale i mogą łączyć kilka trendów. W takim wydaniu schody stalowe ze stali łączą materiały, kształty, kolory i faktury. Czy taki maksymalizm się sprawdza? Tak, jeżeli zadbamy o to, żeby projekt schodów stalowych nierdzewnych był spójny. Schody łączące różne style da się wspaniale aranżować. Np. do jasnych pomieszczeń w dużych domach dobrze, jeżeli wybierzesz schody stalowe z nierdzewki malowane na czarno. I w drugą stronę – jeśli pomieszczenie pomalowałeś na pastelowe kolory, wybierz białe schody ze stali nierdzewnej.

Wbrew pozorom przy takich maksymalistycznych schodach stalowych dobrze wygląda niestandardowa balustrada nierdzewna. Jeśli decydujemy się na jasne schody stalowe, możemy do nich zamontować ciemną balustradę stalową ażurową. To nowoczesny typ balustrady, który coraz częściej widać w klasycznych pomieszczeniach. Z kolei jeżeli zależy nam na balustradzie ze szkła, to do wyboru mamy jej klasyczną niską wersję. Jednak bardziej nowoczesna jest wysoka balustrada całoszklana zamontowana od podłogi aż do sufitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 5 =