Rodzaje taśm LED – czym kierować się podczas wyboru?

Oświetlenie LED to technologia, która zrewolucjonizowała branżę oświetleniową. Największą popularnością cieszą się taśmy LED, coraz częściej stosowane jako niezwykła i oryginalna forma dekoracji. Nie powinno to dziwić – te niepozornie wyglądające paski z diodami są w stanie nadać pomieszczeniu wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru, który całkowicie zmieni panującą w nim atmosferę. Na rynku dostępne są jednak różne modele, a ich oznaczenia mogą nie być jasne dla przeciętnej osoby. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze taśmy LED, aby spełniła nasze oczekiwania i służyła nam przez długi czas.

Parametry techniczne, na które należy zwrócić uwagę

Aby dobrać taśmę LED do własnych preferencji, warto zapoznać się z jej parametrami technicznymi. Pierwszym kryterium podziału jest rodzaj zastosowanych diod. Wybierając paski LED-owe, należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Najczęściej można spotkać się z tajemniczo brzmiącymi liczbami 3528 lub 5050. W rzeczywistości to nic innego, jak wymiary diody, które w pierwszym wypadku wynoszą 3,5×2,8 mm, zaś w drugim – 5×5 mm. W zależności od rozmiaru różnią się one mocą oraz ilością pobieranej energii, co wpływa na jakość emitowanego światła.

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest barwa światła. Na rynku dostępne są taśmy jednokolorowe, świecące w kolorze białym (ciepłym, zimnym bądź neutralnym) oraz RGB (https://studio-led.pl/rgb,212.html). Te ostatnie w połączeniu ze sterownikiem umożliwiają uzyskanie niesamowitych aranżacji świetlnych. Mogą bowiem emitować światło o zmiennej barwie, co daje użytkownikowi nieskończone możliwości.

Co jeszcze warto wiedzieć przed zakupem?

Przy wyborze taśmy LED trzeba najpierw określić, jaką funkcję ma spełniać. Na tej podstawie można ustalić optymalną dla siebie moc taśmy. Do oświetlenia dekoracyjnego wystarczy niewielka jej ilość, jednak jeżeli pasek LED ma służyć jako główne źródło światła, warto zdecydować się na taśmę profesjonalną (https://studio-led.pl/362,1m-tasma-led-120d-m-smd3535-24v-rgb-10mm-profesjonalna.html), która wyprodukowana jest z wykorzystaniem najwyższej jakości komponentów oraz diody cenionych marek. Charakteryzuje się długą żywotnością i powtarzalnością barwy przy poborze takiej samej ilości mocy, co ich zwykłe odpowiedniki. Należy także zwrócić uwagę na napięcie wyjściowe taśmy LED.

Taśmy LED to wyjątkowy sposób na udekorowanie zarówno domowej przestrzeni, jak i lokali użytkowych. Pamiętajmy jednak o tym, aby kupować je z rzetelnego źródła – takiego jak Studio LED, gdzie znajdziesz jedynie produkty najwyższej jakości. Warto decydować się na sprawdzone rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =