Projektowanie łazienki: najmodniejsze szklane kabiny prysznicowe

Projektując łazienkę stajemy przed kluczowym pytaniem – jak oddzielić prysznic lub wannę od reszty pomieszczenia? Najtańszą i często wybieraną opcją jest zasłona, zawieszona przy stropie łazienki. To rozwiązanie sprawdza się tymczasowo, ale przy wielomiesięcznym użytkowaniu potrafi być uciążliwe. Po pierwsze, mokra zasłona przykleja się do ciała. Uczucie wzmaga w nas dyskomfort i zmniejsza przyjemność kąpieli czy prysznica. Oprócz tego, zasłona jest mało estetyczna – wolno schnie, szybko się brudzi i wymaga częstego prania.

W łazienkę warto zainwestować, by na co dzień korzystać z przyjemnego i pięknego pomieszczenia. Obecnie jednym z najmocniejszych trendów  są szklane i minimalistyczne kabiny prysznicowe. Są one nie tylko eleganckie i stylowe, ale także bardzo praktyczne i funkcjonalne.

Szkło w łazience zawsze w modzie

Jednym z największych atutów szklanych kabin prysznicowych jest ich estetyka. Szkło to wszechstronny materiał, który można połączyć z drewnem lub metalem. Z tego względu, niezależnie od wyboru stylistyki, szkło będzie dobrym dopełnieniem każdej aranżacji i metodą na powiększenie pomieszczenia, bo przeźroczystość tafli wprowadza do wnętrza więcej światła. Co najważniejsze, pasuje do każdego typu łazienki, niezależnie od jej wielkości i kolorystyki. Producentem wartym uwagi jest MPJ Glass. Przedsiębiorstwo oferuje zabudowę szklaną do kabiny prysznicowej na zamówienie. Każdy klient może dopasować barwę szkła do swojej wizji szkła. 

Jaki kształt kabiny prysznicowej wybrać?

Jeśli aranżacja łazienki jest na etapie wstępnym, prawdopodobnie decyzja odnośnie kształtu prysznica jest jeszcze przed nami. Dno kabiny może być zaokrąglone, kwadratowe lub płaskie i prostokątne. Szkło sprawdza się w każdym przypadku – przy produkcji materiał wykazuje się elastycznością. Dzięki temu, że szkło można łatwo przycinać i giąć, kabinę prysznicową można dopasować do niemal każdej przestrzeni i kształtu łazienki.

Czyszczenie kabin prysznicowych 

Wydawać by się mogło, że zastosowanie zasłony w łazience jest lepszym wyborem niż szklana tafla, chociażby przez sposób czyszczenia. Dzisiejsze technologie, które praktykuje MPJ Glass, pozwalają na tworzenie szkła odpornego na brud. MPJ Glass oferuje kabiny prysznicowe pokrywane specjalną powłoką, nakładaną w procesie nanotechnologii. Dzięki temu kamień powstający przez wodę nie osadza się na powierzchni, lecz spływa razem z kropelkami. Regularne czyszczenie szkła nie jest czasochłonne – wystarczy delikatne przetarcie szyby, by ponownie odzyskały swój naturalny połysk. 

Jeśli jesteś zainteresowany szklaną kabiną prysznicową do łazienki, zgłoś się do specjalistów. MPJ Glass oferuje szeroki wybór szkła do kabiny. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie internetowej producenta. Pracownik  z działu ofert skontaktuje się z Tobą w dogodnym momencie i przedstawi najlepsze rozwiązanie do zaaranżowania Twojej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 11 =