Dlaczego warto skorzystać z usług pracowni wnętrz?

Mając w planach remont lub wykończenie wnętrza od zera, masz dwie możliwości: zabawić się w projektanta lub zatrudnić specjalistów. Jakie zalety niesie za sobą to drugie rozwiązanie? Zobacz, co możesz zyskać, współpracując z biurem projektowania wnętrz.

Dlaczego warto skorzystać z usług pracowni wnętrz:

  • Personalizacja projektu
  • Oszczędność na wielu poziomach
  • Spójność aranżacji
  • Kompleksowy zakres usług architekta wnętrz

Wnętrze skrojone na miarę konkretnych potrzeb 

Wśród wielu Polaków, głównie tych ze starszego pokolenia, wciąż pokutuje przekonanie, że mieszkanie to tylko meble, które mają spełnić podstawową funkcję. Szafki mają za zadanie schować bałagan. Stół ma służyć do tego, żeby usiąść przy nim do wspólnego posiłku. Biurko ma być miejscem, przy którym można pracować lub się uczyć. Jest to w pewnym sensie pokłosie małej dostępności mebli w Polsce przed transformacją ustrojową.

Dziś półki sklepowe pękają jednak w szwach od materiałów wykończeniowych, mebli czy dodatków. Kupisz niemal wszystko, czego tylko potrzebujesz – a czego nie ma w Polsce, to bez problemu sprowadzisz z zagranicy. To sprawiło, że coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę nie tylko na praktyczny charakter wnętrz, lecz również na aspekt wizualny.

Duży udział w tym mają również media społecznościowe, na których można łatwo podejrzeć, jak mieszkają inni. A to z kolei budzi świadomość odnośnie jeszcze jednej kwestii. Można bowiem mieszkać nie tylko ładnie i wygodnie, ale też w zgodzie z indywidualnymi potrzebami.

Przykłady? Estetyczna strefa bawialniana dla dzieci z rozsądnie zaplanowanym systemem przechowywania zabawek zamiast bałaganu w całym domu. Wieszak na rower estetycznie wkomponowany w wystrój mieszkania pasjonata pokonywania kilometrów na dwóch kółkach. Strefa spiżarniana wygospodarowana za miniścianką w kuchni zamiast mało wygodnych w użytkowaniu szafek. Projektant wnętrz pozna Twój styl i potrzeby, by zaproponować takie rozwiązania, dzięki którym Twoja codzienność stanie się bardziej komfortowa.

Oszczędność na wielu poziomach

Pojęcie oszczędności jest obecnie mocno osadzone w kontekście finansowym i rzeczywiście w takich kategoriach można również postrzegać zatrudnienie pracowni wnętrz. Choć za takie usługi trzeba zapłacić, to jednak będzie to wydatek, który oszczędzi Ci wydawania pieniędzy na nieprzemyślane zakupy.

Jeśli dobierasz samodzielnie poszczególne elementy wyposażenia, nietrudno o nietrafione zakupy – meble o złych wymiarach czy niepasujące wyglądem do estetyki pomieszczenia. O ile będzie możliwość ich zwrotu, stracisz ewentualnie tylko koszty wysyłki zwrotnej. Przy produktach robionych na zamówienie nie ma jednak takiej opcji. Wszelkie pomyłki w wymiarowaniu albo wizualnym projekcie wnętrza mogą Cię zatem słono kosztować.

Warto też zwrócić uwagę na jeszcze dwie wartości, która oszczędzasz dzięki współpracy z pracownią: czas i nerwy. Słabo zaplanowane prace wykończeniowe potrafią przeciągać się miesiącami ze względu na wiele problemów, które mogą pojawić się  w międzyczasie. Z każdym kolejnym coraz trudniej trzymać nerwy na wodzy, a stres coraz bardziej daje się we znaki. Zadaniem biura projektowego jest nie tylko odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni, lecz także nadzorowanie wszelkich prac wykończeniowych, by dotrzymać określonego w umowie terminu oraz budżetu.

Głowa pełna pomysłów o spójnym charakterze

Przeglądając Instagrama czy Pinteresta łatwo znaleźć wiele świetnych pomysłów na wykończenie mieszkania. Trzeba być jednak świadomym tego, że pojedyncze pomysły to jeszcze nie wszystko. Trzeba ułożyć je w taką całość, która będzie spójna względem reszty nie tylko tego konkretnego pomieszczenia, ale całego mieszkania.

W tym przypadku dobry gust, zorientowanie w aktualnych trendach, bogata wyobraźnia i smykałka do wyszukiwania okazji nie wystarczą. Pracowania wnętrz zajmuje się również wieloma innymi aspektami, które zwykle umykają osobom, które planują wykończyć mieszkanie w pojedynkę. Należą do nich m.in.:

  • projektowanie rozwiązań uwzględniających potrzeby poszczególnych osób, które będą zamieszkiwać daną przestrzeń,
  • sporządzenie profesjonalnego projektu wraz z precyzyjnymi wyliczeniami, z którego będą korzystać wykonawcy,
  • przygotowanie spisu wszystkich potrzebnych materiałów wraz z kosztorysem.

To  właśnie tak dokładne podejście do tematu sprawia, że projektanci potrafią zmieścić się w budżecie co do złotówki. Planując wszystko na własną rękę, na pewno zapomnisz o wielu rzeczach, czego efektem będzie konieczność dołożenia do pierwotnie założonej kwoty.

Kompleksowy zakres usług pracowni aranżacji wnętrz

Nie da się ukryć, że architekt wnętrz to osoba odpowiedzialna w głównej mierze za przygotowanie projektu powierzchni wraz z doborem potrzebnych materiałów. Współpracując z pracownią projektowania i realizacji wnętrz KODO, otrzymasz kompleksowe usługi związane z architekturą wnętrz we Wrocławiu. Biuro projektowania i realizacji wnętrz KODO posiada sprawdzonych i zaufanych wykonawców, a nawet dysponują własnym zapleczem warsztatowym czy stolarskim. To dzięki temu prace przebiegają szybko i sprawnie niezależnie od dostępności podwykonawców.

W rezultacie nie musisz się niczym martwić, bo praca zostaje zrealizowana od A do Z przez jeden zespół, który trzyma nad wszystkim pieczę. Odbierasz więc klucze do gotowego mieszkania, w którym można od razu zamieszkać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =